Par WordPress

WordPress ir bezmaksas programmatūra, kas bāzēta uz interneta tīmekli un ko var izmantot ikviens, lai izveidotu un uzturētu savu blogu vai mājaslapu. Neskatoties uz to, ka sākotnēji WordPress tika izveidots, lai interesentu varētu ātri un vienkārši izveidot sev bloga tipa mājaslapas, tagad WordPress ir kļuvis par plašu platformu dažādu WEB risinājumu izstrādei.

WordPress pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad tā bija vienkārša programma, kas atviegloja un uzlaboja ikdienas rakstīšanas darbus datorā un ko izmantoja vien pāris cilvēki. Tagad WordPress ir attīstījies un paplašinājies tiktāl, ka to izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē, izstrādājot mājaslapas, kuras arīdzan ikdienas apmeklē miljoniem cilvēku.

WordPress pamatā ir atvērtā koda projekts, kas nozīmē to, ka pie šī projekta attīstības ir strādājuši un vēl aizvien strādā simtiem cilvēku visā pasaulē, pielāgojot tā programmatūru kā savām, tā arī citu lietotāju vajadzībām. Tāpat atvērtā koda projekts nozīmē arī to, ka WordPress platformu ikviens var izmantot bez maksas un lietot to jebkādiem mērķiem, sākot no blogiem un mājaslapām privātām vajadzībām, beidzot ar dažādām e-komercijas un biznesa interneta vietnēm.

Kā jau pieminēts, sākotnēji WordPress tika izveidots kā blogošanas programmatūra, tomēr tagad tas ir attīstījies kā pilna satura vadības sistēma, kas nodrošina plašu funkcionalitāti un simtiem spraudņu, rīku un tēmu. Tagad tām iespējām, ko sniedz WordPress, nav robežu, jo tās ir atkarīgas no katra izstrādātāja un programmētāja prasmēm un zināšanām. Vienkāršiem vārdiem sakot, ikvienu WordPress veidoto mājaslapu iespējams pielāgot savām vajadzībām, izmantojot piedāvātos rīkus, tēmas un spraudņus, tāpēc WordPress ir atslēga uz savas mājaslapas vai bloga iegūšanu ātri un vienkārši.

WordPress priekšrocības attiecībā pret citām tāda tipa platformām ir viegla lietojamība, plašas pielāgošanas iespējas, plaša komūna un lietotāju atbalsts, kā arī SEO optimizācijas iespējas.

Populārākie mājaslapu veidi, kas izveidoti, izmantojot WordPress platformu, ir blogi, informatīvās mājaslapas, biznesa un uzņēmumu mājaslapas, e-komercijas vietnes, mājaslapas noteiktiem biedriem un grupām, forumi, galerijas, portfolio vietnes, kā arī žurnāla stila mājaslapas.