Mājas lapu izstrādes industrija

Mājas lapa ir visa pamats parastam interneta tīkla lietotājam. Mēs to redzam, atverot interneta pārlūkprogrammu un praktiski visas darbības internetā noris mājaslapās. Bet internets pats sev vietnes nerada. To veic cilvēki un šo procesu sauc par mājas lapu izstrādi, jo jebkura vietne, kurā ir pietiekoši daudz elementu, ir rūpīgi veidota jeb izstrādāta. Kopš WEB tīkla jeb interneta komercializācijas mājas lapu izstrāde ir kļuvusi par strauji augošu industriju. Industrijas pieaugumu pārsvarā veicina uzņēmumi, kas savu produktu vēlas pārdot klientiem ar interneta starpniecību.

Lai izstrādātu mājaslapas, ir pieejamas vairākas atvērtā pirmkoda sistēmas. Populārākais piemērs ir 4 izstrādes produktu kopums (LAMP – Linux, Apache, MySQL, PHP), kurus iespējams lejupielādēt bez maksas. Šie un citi izstrādes produkti ir samazinājuši WEB izstrādes mācību maksu līdz minimumam. Ļoti lielu ieguldījumu industrijas attīstībā ir devusi viegli lietojamā WYSIWYG programmatūra, kuras populārākie piemēri ir Adobe Dreamweaver un WebDev programmās. Izmantojot visas šīs programmas, praktiski jebkuram cilvēkam ir iespējams salīdzinoši viegli un ātri iemācīties mājas lapu izstrādes pamatus. Lai pielietotu šīs programmas vēl joprojām ir vajadzīgs zināt programmēšanas valodu HTML, taču tās pamatus ir iespējams iemācīties pašrocīgi ar dažādu pamācību, video vai klātienes mācību palīdzību.

Tehnoloģiju un programmēšanas straujā attīstība laika gaitā ir ļāvusi mūsdienu programmētājiem izveidot daudz dinamiskākas mājas lapas ar interaktīvām funkcijām. Tāpat mūsdienu mājas lapu izstrādātāji palīdz veidot dažādas WEB aplikācijas, kas sākotnēji bija pieejamas tikai kā WEB aplikācijas personālajā datorā. Tas ir ļāvis decentralizēt datoru informāciju un veicinājis mediju izplatīšanos. Šeit labākie piemēri ir mākoņserviss, kurš ir iekļauts tādās aplikācijas kā Dropbox, Adobe Creative Cloud un MS Office 365. Šie interneta pakalpojumi atļauj to lietotājiem izmantot aplikācijas un visus pieejamos datus no jebkuras vietas un ierīces, kurā tas ir iespējams, nevis piespiež lietotāju darboties ar aplikāciju kādā noteiktā vietā ar noteiktu ierīci.

Mājas lapu izstrāde un attīstība ir novedusi pie kardinālām pārmaiņām vairākās interneta nozarēs, no kurām viena ir e-bizness. Tiešsaistes izsoļu mājaslapa Ebay.com pilnībā izmainīja veidu, kā pircēji atrod un iegādājas sev vajadzīgās preces. Tāpat to ir izdarījušas tādi tīmekļa veikali, kā Amazon.com un Buy.com. Vēl viens spilgts pārmaiņu piemērs ir blogu izveidošanās. Blogu aplikācijas, kā WordPress vai Blogspot ir kalpojušas kā pamats daudzām individuālajām mājas lapām. Atvērtā pirmkoda satura vadības sistēmu popularitāte krietni vien ir pārveidojusi mājas lapu izstrādi, jo šie pakalpojumi piedāvā izstrādāt mājaslapas pat cilvēkiem ar visai mazām šīs nozares zināšanām. Mājas lapu izstrāde ir ietekmējusi arī citas WEB nozares, kā sociālos tīklus un interneta mārketingu. Visas šīs vietnes lietotājiem piedāvā daudz interesantāku veidu, kā izmantot attiecīgos pakalpojumus.